Cilt bakımı izmir Cilt Bakımı

Güzel görünmek, bakımlı ve çekici olmak arzusu insanlık tarihinin her döneminde görülen sosyal bir davranıştır. İnsanlar, içinde yaşadıkları dönemin ve toplumların kültürlerine, gelenek ve göreneklerine göre her zaman süslenmeye önem vermişlerdir. İnsanlığın gelişimine paralel olarak kozmetik kullanımıda ilk çağlardan günümüze kadar artarak devam etmektedir. Güzel  bir görünüm ve sağlıklı, parlak bir vücut derisi kişisel yaşam tarzı uygulamalarımızın yansımasıdır. Modern insanın sağlıklı yaşam planı, uygun bir diyet, açık havada düzenli egzersiz, yeterli dinlenme ve etkili bir cilt temizliğini içerir. İnsanlık tarihinin her döneminde güzellik kavramı farklı olsada saç, göz, cilt ve tırnak bakımı ve süslenme olgusu önemini hiç kaybetmemiştir. Sağlıklı ve bakımlı, güzel ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak insanın kendine olan güvenini arttıran, beden ve ruh sağlığını olumlu yönde etkileyen bir faktördür.

Tarihsel süreç içinde kadınlar güzellik kavramı ile özdeşleşmiş olduklarından kozmetik endüstrisinde hedef kitle olarak kadınlar alınmıştır. Ancak günümüzde kozmetikler ve kozmetoloji hem kadın ve hemde erkekler için aynı öneme sahiptir. Kozmetik gelişim süreci içindeki yıllarda sadece cildin nemlendirilmesi, yumuşatılması veya makyaj amaçlı olmakla birlikte günümüzün değişen kültürel, sosyal anlayışlar, bilim ve teknolojinin başdöndürücü ilerleyişi araştırmacıları yeni arayışlara yönlendirmiştir. Yeni hammaddeleri kullanarak ve yeni

teknolojileri uygulayarak elde edilen kozmetikleri tüketicilerin hizmetine sunmaktadırlar. Modern taşıyıcı sistemlerin kozmetiklere uyarlanması, yeni kozmetik formülasyonlar ve yeni etken maddelerin bulunması kozmetolojide yeni bir çığır açmıştır.

Uygulanan Cilt Bakımı Teknikleri

Lim Besleyici Cilt Bakımı özenle temizlendikten sonra sırası ile,peeling,buhar uygulaması yapılarak cilt ölü derilerden karındırılır .Nem kazanmaya yönelik maske ve toparlayıcı yenileyici masaj ile bakım tamamlanır. Kuru ve hassas cilt tiplerine önerilir. Arındırıcı Cilt Bakımı Cilt tipine uygun olarak seçilen temizleyici ile cilt temizlenir ve ardından, peeling ve buhar uygulaması yapılır.Akabinde cilde, ferahlatıcı ve yenileyici maske uygulanarak bakım tamamlanır. Akneli,yağlı ve karma cilt tip tiplerine önerilir. Tazeleyici Cilt Bakımı Baylara özel bir cilt bakımı olan bu eşsiz deneyim, tıraştan ve dış etkenlerden tahriş olan cildinizi, nemlendirme ve yenilemeye yönelik bir bakımdır. Hızlandırılmış Mini Cilt Bakımı Hızlandırılmış Kısa Cilt Bakımı Temizleme, yenileme ve nemlendirme içeren bu kısa bakım sayesinde cildiniz parlar ve canlanır.

Dermaroller nedir?

Silindirik şekilde dönen bir başlığı bulunan ve bu başlığın üzerinde mikro düzeyde hazırlanmış ve simetrik olarak yerleştirilmiş genelde 192 – 240 adet arası değişen çoğunlukla paslanmaz çelikten üretilen (ancak hijyen için titanyum tercih edilmeli) iğnelerden oluşan bir tür tedavi aracıdır. Bu tedavi yöntemi, özel olarak hazırlanmış mikro iğnelerin farklı açılar ile işlem yapılacak cilt yüzeyi üzerinde gezdirilerek cilde mikro kanallar açılmasını sağlamaktadır.

Cilt yüzeyine herhangi bir zarar verilmeden, vücudun yara iyileştirme mekanizmasını (kollajen, elastin ve hyalüronik asit üretimi) uyararak, akne (sivilce) izlerinden geniş gözeneklere, yoğun saç dökülmesinden cilt çatlaklarının giderilmesine kadar ayrıca gözaltı torbaları ve morlukları, yanık skarları, cilt lekeleri tedavilerine varıncaya dek pek çok alanda oldukça büyük başarı sağlamaktadır.

Dünya’da “mesoroller” ve “microneedling” adlarıyla da bilinen Derma-Roller, cilt yüzeyine uygulandığında, cm2′de 250-400 adet arasında mikro kanal açmaktadır. Açılan bu kanallar deride gerçek anlamda yara görüntüsü oluşturmasa da (delikler, kabuk tutamayacak kadar çok küçüktür)cilt tarafından yara olarak algılanarak deri içinde yara tamir mekanizması oluşturmaktadır. Böylelikle mikro-travmalar sayesinde organizmanın kendini yenileme süreci başlatılmış olur.

2000′li yılların başından bu yana yaygın olarak kullanılan, dünyaca kabul görmüş, ağrısız ameliyatsız tedavi yöntemi olan Derma-Roller tüm vücutta güvenle kullanılabilmektedir. İğne uzunlukları kullanılacak bölgeye göre farklılık gösterir ve 0.2 mm ile 3 mm arasında değişmektedir.

Dermaroller cilde nasıl uygulanmaktadır?

Dermaroller, iğneli bir yapıya sahip olduğu için, uygulanacak bölgeyi (genelde yüz) antibakteriyel özellikli bir temizleyici ile derinlemesine temizledikten sonra ancak çok dezenfekte edilmiş bir cilde uygulanmaktadır. Dermaroller üzerindeki iğnelerin bulunduğu kısım, cilt üzerinde doksan derece dik bir açı ile çalışılırsa yani ne kadar fazla baskı uygulanırsa , dermaroller tedavisi ciltte o kadar derine uygulanmış olunur. Ancak yüzeysel uygulamalarda ise minicik bir zımpara yaparmışçasına sanki su zımparası gibi bir his uyandırmaktadır. İşin bütün prensibi cilt yüzeyinde minik kanallar (delilikler) açılmasını sağlamaktır. Yüzün oval yapısına paralel çalışılabilir. Aynı bölgenin üzerinden dermaroller ile birden fazla geçilmesinde zarar yoktur. Bu bölgelerin üstüne sürülecek serum, maske ve diğer vitamin içerikli gibi ürünler çok rahat cilt tarafından emilecektir.

Erkeklere Özel Cilt Bakımı

Sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın ve Erkeğin  temizlik,bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir. Bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yaptırarak hangi ürün grubunun kullanılması gerektiğine karar vermek gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verilebilir. Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir.

Sağlıklı bir cilt bakımı yaklaşık iki saat sürer ve bu süre içinde sıra ile süt ve tonik ile temizleme, peeling, ozon artı buhar, serum ve ampul emilimi yüz masajı, maske, yüksek frekans ve kremleme işlemi uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir, tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır, cilt ölü hücre ve siyah noktalardan arındırılır, nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce,akne,leke ve kırışıklık bakımlarında cerrahi müdahale uygulamadan ve kimyasal peeling işlemi yapılmadan,deri altına hiçbir madde enjekte edilmeden son derece başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bakılan bir cilt ile bakılmayan arasındaki farkın ilerleyen yaşlarda kendisini daha çok göstereceğini unutmayın!

Bakımlı bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları mutlaka yapın;men

* Günde 2 litre su için. * Kalitesiz makyaj ürünleri kullanmayın. * Sigara içmeyin. * Aşırı güneşlenmeyin. * Makyajınızı çıkarmadan yatmayın. * Cildinizi hergün nemlendirin. * Her hafta bir peeling yapın. * 15 Günde bir maske uygulayın. * Sivilce ve komedonları bilinçsizce sıkmayın. * Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın. * Üç günde bir eriyinceye kadar buz kalıbını cildinizde gezdirerek dolaşımı hızlandırın.