menu close menu

Ütüleme Epilasyon Bayanlar

Ütüleme Epilasyon izmir

İstenmeyen tüylerin, çeşitli yöntemlerle kalıcı olarak yok edilmesine epilasyon denir.lazer epilasyon izmir fiyat

Ütüleme epilasyon nedir?

Ütüleme epilasyon tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Etkili olmasının ana nedeni seçici foto termolizdir. Foto-ışık, termo-ısı, liz-tahrip anlamına gelir. Yani, belirli dalga boylarındaki ışınları, koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşür.

Ütüleme Epilasyon izmir Fiyat

Ütüleme epilasyon nasıl yapılır?

Ütüleme epilasyonda ana kural; kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin, Epilasyon ışığı tarafından tutularak, ısıya dönüşmesini sağlamak ve daha sonrada ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile, kıl folikülünü tahrip etmektir. Bu seçici emilim sayesinde cildin üst tabakaları etkilenmeden kıl folikülü tahrip edilmiş olur.

Ütüleme epilasyon hangi bölgelere yapılır?

Ütüleme epilasyon vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanır. Koltuk altı, bikini, yüz, çene, boğaz, ense, kol, bacak ve el bölgeleri kalıcı kıl yoketme tedavisi amaçlı Ütüleme epilasyonun uygulandığı en yaygın bölgelerdir.

Ütüleme epilasyon genital bölgeye yapılırmı?

Ütüleme epilasyon vücudun tüm bölgelerinde rahatlıkla uygulanabildiğinden genital ve bikini bölgelerine uygulanmasında bir mahsur yoktur.

Ütüleme epilasyon ne kadar sürer?

Diğer epilasyon türlerine göre işlem oldukça kısa sürer ve epilasyondan sonra hastalara herhangi bir kısıtlama yapılmaz.

Ütüleme epilasyon yönteminde çok kısa sürelerde, büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Her uygulama yapılacak bölge, genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin tüm bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 30-45 sdakika; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi küçük bölgeler 2-3 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.

Ütüleme epilasyon ağrı yapar mı?

Günümüzde hiçbir epilasyon yöntemi ağrısız değildir. Kişiden kişiye değişen ağrı eşiğine bağlı olarak, Ütüleme epilasyon sırasında ağrı duyulabilir. Bazı hastalarda bu ağrı hissedilmezken, bazı hastalar daha şiddetli hissedebilir. Genellikle duyulan ağrı etkisi, cilde lastik çarpması şeklinde tanımlanabilir. En fazla ağrı duyulan bölge bikini bölgesidir. Ayrıca erkeklerde ve koyu kalın kıllara sahip kişilerde ağrı duyma daha şiddetli olabilir.

Ütüleme Epilasyon kampanya izmir

Ütüleme epilasyondan sonra neler yapılmaz?

Ütüleme epilasyon sonrasında da bir süre ultraviole koruyucu kremler kullanılması, olası renk bozukluklarını önlemek için gereklidir. Ütüleme epilasyon uygulanacak kişilerin beta karoten içeren ilaçlar kullanması (Avitamini gibi), ya da karotenden zengin besinler (havuç, portakal gibi turuncu besinler) ile uzun süredir beslenmiş olmak Ütüleme epilasyonun etkinliğini azaltabileceğinden bu tür ilaçlar ve besinler kesilmelidir.

Ütüleme epilasyondan sonra ne yapılmalı?

  • Uygulama aralarında çıkan tüylere ağda, ip, cımbız gibi yöntemler uygulanılmamalıdır.
  • Epilasyonda oluşan kızarıklıklar devam ettiği sürece güneşten korunmalıdır.
  • Güneşe maruz kalan bölgelere yağ içermeyen ve yüksek etkili güneş koruyucu kremler sürülmelidir.
  • Kişiyi terleten sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır.
  • Uygulama yapılan bölgeyi sıcak su ile yıkama, lifi sürtme ve saç kurutma makinesi kullanma uygulamalarından kaçınılmalıdır.
  • Uygulamayı takip eden birkaç gün içerisinde cilde daha hassas davranılmalıdır.
  • Epilasyon sonrası cildinde sulanma olan hastalara, bölgesel kortikosteroid, antibiyotik ve nemlendiriciler önerilmektedir.

Ütüleme epilasyondan kaç gün sonra denize girilir?

Epilasyon sonrası hastalara bir kısıtlama söz konusu değildir. (Denize girmemek, duş almamak gibi..) ancak yinede epilasyon yapılan cild bölgesini güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden korumak gereklidir. Bu konuda özellikle tedaviden sonra yüz bölgesi için 30 faktör ve üstü güneş kremlerinin kullanılması hastalara önerilmektedir.

Ütüleme epilasyondan kaç gün sonra güneşe çıkılır?

Epilasyon sonrası hastalara bu konuda bir kısıtlama söz konusu değildir. Fakat yüz bölgesi cildinin hassas olmasından dolayı, bu bölgeye yapılacak epilasyon tedavisinden sonra güneş ışınlarının olumsuz etkilerinden korunmak amaçlı en az 30 faktör ve üstü güneş kremlerinin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Ütüleme Epilasyon fiyatları izmir

Tüm Vücut Ütüleme Epilasyon izmir

Leave a reply

Your email address will not be published.

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>